104 AMİRAL İÇİN SUÇ DUYURUSU YAPILDI

Emekli 104 amiral tarafından Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili bir bildiri yayımlaması üzerine Yalova Gönüllü Sivil Toplum Kuruluşları Platformu (GÖNÜL-DER) üyeleri, basın açıklaması sonrası Yalova Adliyesinde suç duyurusunda bulundular.

Yapılan açıklamada "104 emekli amiralin imzası ile 04/04/2021 tarihinde gece yarısı milli iradeyi hedef alan bir bildiri yayınlanması üzerine, Yalova halkı bu gelişmeye karşı büyük bir tepki oluşturmuştur. Biz de bu tepkiyi sivil toplum teşekkülleri adına Yalova halkıyla paylaşmak için bir basın toplantısı düzenlemiş bulunuyoruz.Bu bildiriyi Türkiye’nin sömürge zihniyetine hapsedilmesi, milli iradenin yok sayılması, vesayet sisteminin canlandırılması ve devam ettirilmesi yolunda meşum bir girişim olarak görmekteyiz." diyerek şöyle konuştular.

"Kanal İstanbul projesini bahane edip, Montrö Sözleşmesi’nin arkasına sığınan bu 104 emekli amiral, bu bildiriyi yayınlayarak uluslararası güçlerin sözcülüğünü yapmış, devlet içindeki paralel oluşumları harekete geçirmek istemiş, ülkemize ve milli iradeye yönelik saldırı girişiminde bulunmuşlardır.Türkiye bugün Afrika’da, Ortadoğu’da, Doğu Akdeniz’de, Kafkaslar’da ve bölgesinde kendi hakkını koruyan, mazlumu kollayan güçlü bir ülkedir. Dahili ve harici düşmanlara karşı bu tarihi sorumluluğu yerine getirmek mecburiyetindedir.Hal böyle iken, bu milletin emekleri ile bir noktaya gelen, vatanperver insanlardan devletinin ve milletinin yanında durması beklenir. Bu amirallerin Libya’da, Doğu Akdeniz’de, Mavi Vatan savunmasında seslerini duymadık. Hatta bildiri dikkatle okunduğunda darbe kalkışmasının maddi unsurlarının satır aralarına sinsi bir şekilde yerleştirildiği, millete karşı bir tehdit tavrı taşıdığı görülmektedir.Türkiye bir hukuk devletidir, hukukun bu meşum bildiri hakkında soruşturma açma girişimini yerinde buluyoruz.Aziz milletimiz, yakın siyasi tarihimizdeki 28 Şubat ve 15 Temmuz rüyası gören darbecilerin kabusu olmaya devam edecektir"

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler

Yalova/Merkez
Bayrak Eczanesi
0 226 814 98 03
Süleymanbey Mah. Yalı Cad.No.12/A  Merkez /Yalova


Yalova/Merkez
Zeynep Eczanesi
0 226 811 20 11
Fevzi Çakmak Mah.Cumhuriyet Cad.No.53/B Merkez/Yalova


Yalova/Altınova
Defne Eczanesi
0 226 462 92 30
Kaytazdere Merkez Mah. Devlet Karayolu Cad.No.134/C  Kaytazdere Altınova /Yalova


Yalova/Armutlu
Arda Eczanesi
0 226 531 28 96
Karşıyaka Mah. Okul Cad.No.4-2 Armutlu/Yalova


Yalova/Çınarcık
Işıl Eczanesi
0 226 245 28 79
Taşliman Mah. Ahmet Sügün Cad.No. Yonca Apt.No. 26 Çınarcık/Yalova


Yalova/Çiftlikköy
Şifa Eczanesi
0 226 352 97 95
Sahil Mah. Şevket Yılmaz Cad.No.1/19 Çiftlikköy/Yalova