30 YIL ÖNCE YALOVA'NIN KURTULUŞ ETKİNLİĞİ

1992 Yılında Yalova’nın Kurtuluş Günü etkinlikleri kapsamında gerçekleşen Yalova Kültür Sanat Festivalinin açılışını gerçekleştiren Merhum Belediye Başkanı Cengiz Koçal, ve Yalova Kaymakamı Yaşar Yaycı, CHP İlçe Başkanı Merhum Yaşar Çiftçi ve o dönemin Yalova'daki siyasetçileri, sanatçılar, yazarlar ve dönemin Yalova protokolü görülüyor.

Merhum Belediye Başkanı Cengiz Koçal, açılış konuşmasında "Cumhuriyete yönelik kaygılarını dile getiriyor. Koçal, dönemin Yalova Kaymakamı Yaşar Yaycı ve Yalova’ya Kültür Sanat şenliği için gelen ünlü yazarlardan, Aziz Nesin, Hasan Kıyafet, Demirtaş Ceyhun gibi ünlü yazarlar açılışı gerçekleştirirken, sunumu ise dönemin Belediye Başkan Yardımcısı Şükrü Kaya Dalkılıç gerçekleştiriyor.

Yalova Belediye Başkanı Merhum Cengiz Koçal’ın açılış konuşmalarının ardından, Kitap, Heykel sergileri, el becerileri sergileri ve müzik dinletileriyle birlikte Türkiye’nin ünlü yazarları Yalova halkına kitaplarını imzalatıyor. Yalova'nın Kurtuluşu ve Kültür Sanat festivali bir hafta boyunca devam ederdi. 

O dönemler, Türkiye'nin önemli sanatcı ve yazarları Bad Godesberg parkında açılan standlarda kitaplarını imzalar, Çeşitli Kültürel, sanatsal ve sportif kültür-sanat etkinlikleri gerçekleştirilirdi.

Bu görüntülerde dikkat çeken en önemli ayrıntı ise, merhum Cengiz Koçal’ın gerçekleştirdiği sahil bandı düzenlemeleri içersinde yer alan Badgodesberg Parkının genişliği ve yürüyüş alanlarının büyüklüğü oluyor. Günümüzde yapılan işgaller sonrasında Bad Godesberg parkında insanların yürümekte zorlandığı bir alan kalırken, bu alanlara da son dönemlerde araçlar park etmektedir.  Yalova Protokolünün hazır bulunduğu açılışta Bad Godesberg Parkının o yıllardaki görüntülerine ve yapılan çeşitli etkinliklere  ve o dönemin Yalovalılarına tanık olacaksınız. 

Not: Diğer nostalji videoları İçin Ana sayfamızdaki Video Galerimizi Ziyaret edebilirsiniz. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler

Yalova/Merkez
Arzu Eczanesi
0 226 814 28 99
Rüstempaşa Mah. Cumhuriyet Cad.No.76/A  Merkez /Yalova


Yalova/Merkez
Haliloğlu Eczanesi
0 226 502 07 27
İsmetpaşa Mah.125 Sok.No.28 Merkez/Yalova


Yalova/Altınova
Tuğçe Eczanesi
0 226 461 21 22
Hürriyet Mah.Bağdat Cad.No.32/3 Altınova/Yalova


Yalova/Armutlu
Arda Eczanesi
0 226 531 28 96
Karşıyaka Mah. Okul Cad.No.4-2 Armutlu/Yalova


Yalova/Çınarcık
Çınarcık Eczanesi
0 226 245 16 49
Harmanlar Mah. Vali Akı Cad.No.3/C Çınarcık/Yalova


Yalova/Çiftlikköy
Ercan Eczanesi
0 226 503 04 95
Mehmet Akif Ersoy Mah. Kahraman So. No.19/8 Çiftlikköy/Yalova