AK PARTİ MİLLETVEKİLİ AKYOL'DAN ZİYARET

AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, Yalova Kent Konseyini ziyaret etti.

Yalova Kent Konseyi Başkanı İsmail Mutlu, Yalova Kent Konseyi Genel Sekreteri Erkan Çetintaş, Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Nurten Anıl ve Yalova Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyesi Ayhan Polat’ın da yer aldığı ziyarette, Yalova’nın sorunları ve yapılması elzem çalışmalar hakkında istişarelerde bulunuldu.

Mutlu, öncelikli sorunları rapor halinde sundu

Ziyarette; Yalova Milletvekili Meliha Akyol’a Yalova Kent Konseyi’nin yaptığı çalışmaları hakkında bilgilendirme dosyası sunan Başkan İsmail Mutlu, kentin en büyük sorunun Kentsel Dönüşüm olduğunu, bu sorunun üzerinde ivedilikle durulması gerektiğini söyledi.

Dere ağzı olarak bilinen alanın yeniden düzenlenerek halkın kullanımına açılması gerektiğinin altını çizen Başkan Mutlu, ‘‘Yıllardır atıl vaziyette bulunan bu alanın değerlendirilmesi gerekiyor’’ dedi.

Çiftlikköy’de 1999 Marmara Depreminden bu yana atıl bir vaziyette duran eski Etibank Tesislerinin olduğu 70 dönüm arazinin de Yalova Üniversitesi’nin ‘Uluslararası kongre Merkezi’ olarak değerlendirilmesi için yatırımcı gerekiyor. Bu alanın değerlendirilmesi için yatırımcı lazım’’ şeklinde görüşlerini açıkladı.

Akyol, yapılan hizmetleri anlattı

Ziyarette, Vekil Akyol ise yaptığı konuşmada, ‘’Marmara Denizinde, özellikle Yalova kıyılarında yapılan müsilaj temizliği çalışmaları başarılı şekilde gerçekleşiyor. Yalova Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğüne bağlı ekipler, hizmetleri ile ilerleme kaydettiler. YASKİ Tesislerinin kapasitesi, Yalova’nın gelecek yıllardaki nüfus artışını karşılayacak yeterliliktedir.

Etibank arazisi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın söz verdiği şekilde değerlendirilecek. Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim görecek olan 60 öğrencimiz, 2021-2022 eğitim ve öğretim yılında, Marmara ve Uludağ Üniversitelerinde eğitimlerine başlayacaklar.

Yalova’ya Tıp Fakültesi’nin kurulması ile kentimize olan teveccüh arttırdı. Birçok doçent ve profesör Yalova Üniversitesi Tıp Fakültesinde görev yapmak istiyor. Yalova için hayal olan bir işi başardık’’ şeklinde yapılan hizmetlerden söz etti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler

Yalova/Merkez
Arzu Eczanesi
0 226 814 28 99
Rüstempaşa Mah. Cumhuriyet Cad.No.76/A  Merkez /Yalova


Yalova/Merkez
Haliloğlu Eczanesi
0 226 502 07 27
İsmetpaşa Mah.125 Sok.No.28 Merkez/Yalova


Yalova/Altınova
Tuğçe Eczanesi
0 226 461 21 22
Hürriyet Mah.Bağdat Cad.No.32/3 Altınova/Yalova


Yalova/Armutlu
Arda Eczanesi
0 226 531 28 96
Karşıyaka Mah. Okul Cad.No.4-2 Armutlu/Yalova


Yalova/Çınarcık
Çınarcık Eczanesi
0 226 245 16 49
Harmanlar Mah. Vali Akı Cad.No.3/C Çınarcık/Yalova


Yalova/Çiftlikköy
Ercan Eczanesi
0 226 503 04 95
Mehmet Akif Ersoy Mah. Kahraman So. No.19/8 Çiftlikköy/Yalova