BULUNAN YAVRU AYIYA KORONA ADI VERİLDİ

Çınarcık İlçesine bağlı Teşvikiye Beldesi ormanlık alanda bulunan yavru ayıya korona adı verildi.  Yalova Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürlüğü'ne yapılan ihbarla bulunan yavru ayı koruma altına alındı.

 Doğa Koruma ve Milli Parklar Yalova İl Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamada ; Jandarma Komutanlığı Hayvan Koruma Ekipleriyle birlikte Teşvikiye  ormanlık alanda yavru ayı bulunduğuna dikkat çekilerek şu açıklama yaplıdı.
 
"Arazide bulunan ve köylülerce korona adı verilen sevimli yavru ayının Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğümüz veteriner hekimi tarafından ilk muayenesi yapılmış olup 2,3 aylık olduğu,uzun süredir yanlız, bakımsız, aç olduğu ve annesinin etrafta uzun süredir olmadığı tespit edilmiş ve gerekli besin desteği sağlanmıştır. Ekiplerimizce teslim alınan korona isimli sevimli yavru ayı gelişimini düzgün bir şekilde tamamlayabilmesi adına Bölge Müdürlüğümüze bağlı Türkiye’nin tek ayı barınağı Karacabey Ovakorusu Ayı Barınağı ve Rehabilitasyon Merkezine teslim edilmiştir."

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler