CHP'Lİ 25 MİLLETVEKİLİ YALOVA'DA

CHP’li 25 Milletvekili, Yalova’da il merkezi, ilçe ve beldelerde vatandaşların ve esnafın sorunlarını dinlemek için şehre geldi.

CHP Genel Merkezi tarafından görevlendirilen 25 milletvekili, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek başkanlığında Yalova’ya geldi. CHP Yalova il binası önünde toplanan vekiller 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’na giderek Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. Törenin ardından yeniden parti önüne gelen milletvekilleri burada CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek ve CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel’in basın açıklamalarını dinledi. CHP’li İl Başkanı Gürel, ilin gündemindeki Karma OSB ve Vefa Salman’ın görevden alınması konularına değindi. Birkaç ay önce alevi vatandaşlarının evlerinin çarpı işareti ile çizilmesi konusu ile söze başlayan Gürel, “Alevi vatandaşlarımızın evleri işaretlendi. Bu olaydan sonra Yalova Valisi Muammer Erol da Yalova Emniyet Müdürü Hakan Fındık da olayı çözeceklerini ifade etti. Ben de onlara genel merkezimiz dahil il teşkilatımızla birlikte bu olayın takipçisi olacağımızı söyledim. Bu olayın mutlaka çözülmesi gerektiğini ifade ettim. Çözeceğiz dediler ama halen hiçbir şey yok. Diğer illerde yaşanan Alevi vatandaşlara yönelik saldırılarda da failler bir türlü bulunamadı. Peki ne zaman bunu çözeceksiniz” dedi.

‘KARMA OSB KONUSUNDA KİMSE BİR ŞEY YAPMIYOR’
Yalova’nın en önemli gündem maddelerinden biri olan karma OSB kurulması konusuna da değinen Gürel, “Tüm Yalova karma OSB’ye karşı. AK Partili yöneticiler de çıkıp karma OSB’ye karşı olduklarını ifade ediyorlar ama kimse çıkıp bir şey yapmıyor. Kimse çıkıp da yaptırmayacağız, bu işi bitirdik demiyor. Muallakta bırakıyorlar. Karma OSB’deki fabrikalardan birisinin sahibi Cumhurbaşkanının tanıdığı diye bir şey yapamıyorlar” şeklinde konuştu.

‘DAVAYI UZATTIKÇA UZATIYORLAR’
Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman’ın görevden alınmasıyla sonuçlanan belediyedeki yolsuzluk davası ile ilgili de açıklamada bulunan CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel, “Yalova’da seçilmiş belediye başkanı Vefa Salman’dır. Başkanımız belediyede bir yolsuzluk tespit ediyor. Belediye başkanı, başkan yardımcısı ve müdürler konuyu şikayet ediyorlar. Konuyla ilgili dava açılıyor bizimkiler içeriye alınıyor. Gerçi önce 50 kişiydi şimdi birkaç kişiye düştü ama milletin çoluğu çocuğu var. Bu dava 1 yıldır sürüyor. Neden bu davayı sonuçlandırmıyorsun. Suçlu varsa, suç varsa cezasını çeker. Yoksa da ki biz yok olduğuna inanıyoruz. Bu sefer de belediye başkanını görevine geri döndürürsün. Yani aklımıza şu geliyor. Halen bir şeyler bulamadınız da mı bu davayı halen uzatmaya devam ediyorsunuz” ifadelerini kullandı.

‘YALOVA BELEDİYESİNİ GERİ ALACAĞIZ’

CHP Yalova İl Başkanı Mehmet Gürel’in ardından söz alan CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek de Vefa Salman’a tam destek verdiklerini ve her zaman yanında olduklarını belirtti. Yalova Belediyesi’ni yeniden alacaklarını ifade eden Erkek, “Yalova’nın seçilmiş belediye başkanı olan Vefa Salman’ın mazbatasını alır almaz ilk yaptığı iş mali müşavirler odasından ve Yalova Valiliği’nden denetmen istedi. Sonrasında seçim iptal oldu. 1 Haziran’da seçimi yeniden kazandı ve mazbatasını alır almaz denetlenme talebinde bir kez daha bulundu. Bunu tam 4 yazı ile defaten istedi. Bunu yapan iradeyi koyan bir belediye başkanı bugün belediyedeki görevi ihmal suçlaması ile karşı karşıya kalamaz. 2020 yılının başında usulsüzlüğü ilk tespit eden de yine Yalova Belediye Başkanımız Vefa Salman’dır. Peki, sonuç ne sadece CHP’li olduğu için görevden alınıyor. Eğer Yalova Belediyesi CHP’de değil de AK Parti’de olsaydı ne bu usulsüzlük ortaya çıkardı çıksa bile birkaç kişi ile sınırlı kalır kapanır giderdi. Sırf CHP’li belediye başkanı var diye davayı büyüttükçe büyüttüler. Ayrıca Yalova Belediye Meclisi’nde de AK Parti çoğunlukta. Mecliste de CHP çoğunlukta olsaydı yine görevden alınmazdı Vefa Salman. Onun için diyoruz ki hangi baskıyı kurarsanız kurun, hangi haksız hukuksuz davaları açarsanız açın en sade üyemizden genel başkanımıza kadar bir santim dahi geri adım atmayacaksınız. Haksız hukuksuz davalarla belediye başkanlığını aldınız. Ama biz tekrar Yalova’yı da kazanacağız. Yalova’nın seçilmiş belediye başkanı da bu haksız dava da berat edecek” diye konuştu. 7-8 Nisan tarihleri arasında Yalova’yı karış karış dolaşacak olan CHP’li 25 vekil, esnaf ve vatandaş ziyaretlerine Yalova merkezinden başladı. Ardından ilçe ve beldelere dağılan vekiller 2 gün boyunca vatandaşları ve esnafları dinleyecek ve oluşturulacak raporu da CHP Genel Merkezi’ne sunacak.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler

Yalova/Merkez
Bayrak Eczanesi
0 226 814 98 03
Süleymanbey Mah. Yalı Cad.No.12/A  Merkez /Yalova


Yalova/Merkez
Zeynep Eczanesi
0 226 811 20 11
Fevzi Çakmak Mah.Cumhuriyet Cad.No.53/B Merkez/Yalova


Yalova/Altınova
Defne Eczanesi
0 226 462 92 30
Kaytazdere Merkez Mah. Devlet Karayolu Cad.No.134/C  Kaytazdere Altınova /Yalova


Yalova/Armutlu
Arda Eczanesi
0 226 531 28 96
Karşıyaka Mah. Okul Cad.No.4-2 Armutlu/Yalova


Yalova/Çınarcık
Işıl Eczanesi
0 226 245 28 79
Taşliman Mah. Ahmet Sügün Cad.No. Yonca Apt.No. 26 Çınarcık/Yalova


Yalova/Çiftlikköy
Şifa Eczanesi
0 226 352 97 95
Sahil Mah. Şevket Yılmaz Cad.No.1/19 Çiftlikköy/Yalova