ÇİFTLİKKÖY'DE  ASFALT&PARKE ÇALIŞMALARI

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol’la birlikte Çiftlikköy’de devam eden parke yol ve kaldırım çalışmalarını inceledi.

Toplam 85 Bin Metrekare Parke ve 16 Bin Metrekare Bordür döşenecek olan İhlas Evleri ile Nurova Çiftliği arasında kalan kesimde çalışmaları yerinde inceleyen Vekil Akyol ve Başkan Silpagar, işçilere kolaylıklar dileklerini iletirken, mahalle sakinleriyle de sohbet ederek talep ve isteklerini dinledi. Vekil Akyol’a parke yol ve bordür çalışmalarla ilgili bilgi aktaran Başkan Silpagar, “Bu bölgedeki çalışmalarımız geniş bir alanı kapsıyor. 20’yi aşkın sokak ve 3 ana arterde parke döşemelerini yapıyoruz. Bulvar Caddesi ve bağlantılı Park Sokak, 3513 Sokak, 3514 Sokaklarda parke çalışmalarımızı tamamladık. Nurova Çiftliği tarafına giden sokaklarımızda çalışmalarımızı kısım kısım sürdürüyoruz” diye konuştu.

İhlas Evleri – Nurova arasında kalan bölgede aşınan parke yolların yanı sıra, var olan toprak yolların parke kaplanması dahil olmak üzere toplam 3 ana arter ve 20’nin üzerinde sokakta toplam 85 bin m2 parke, 16 bin m2 bordür döşenecek. Çalışmaların bu yaz içinde tamamlanması planlanıyor.

MİLLETVEKİLİ AKYOL'DAN ÇİFTLİKKÖY SAHİL 2. ETABINA TAM NOT

Geçtiğimiz ay ilk kazmanın vurulduğu Çiftlikköy Sahil 2. Etap Yürüyüş ve Düzenleme Projesi’ni inceleyen AK Parti Yalova Milletvekili Meliha Akyol, projeye tam not verdi.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar ve birim müdürleriyle birlikte proje çalışmalarının yürütüldüğü 1100 metrelik kesimi baştan sonra inceleyen Vekil Akyol, projenin gerçekleşmesi için yoğun ve gayretli bir çaba sarfedildiğini gördüğünü belirterek, “Gayet muhkem bir proje oluyor. Halkımız buradan en güzel şekilde faydalanacaktır. Ali Murat Başkanımızı Çiftlikköyümüzde yapmakta olduğu bu büyük projeden dolayı tebrik ediyor, başarılarının artarak devam etmesini diliyorum” diye konuştu.

1700 metre uzunluğundaki ilk etabın devamı niteliğinde olan 1100 metrelik 2. Etap çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Çiftlikköy sahilinde 3 kilometrelik bir kordon, tartan pistli yürüyüş yolu, engelli yürüyüş yolu ve bisiklet yollarıyla, aydınlatmaları, rekreasyon alanları, kafeterya ve parklarıyla Çiftlikköylülerin hizmetine sunulmuş olacağını belirten Başkan Silpagar, çalışmaların son durumu hakkında Vekil Akyol’a bilgiler vererek, “Yürüyüş yolu güzergahında hafriyatların alımını bitirdik ve yol güzergahı boyunca hat duvarları kalıplanmaya başlandı. Zemin dolgusu hazırlıkları yapılıyor. Bu çalışmalar tamamlandıktan sonra takriben 2-3 hafta içerisinde önce keson demirleri yerleştirilecek, sonrasında betonlama işlemine geçeceğiz” dedi. 7 metre genişliğinde, 1100 metre uzunluğunda yapılacak betonlamanın bitirilmesi ardından yolun üzerine tartan pist ve bisiklet yollarının yapımına da başlanacak.

Proje kapsamında 4 metre genişliğinde yaya yolu, 3 metre genişliğinde bisiklet yolu, ortasından geçecek engelli yaya olmak üzere toplam 7 metre genişliğinde ve ilk etapla birleşecek 1100 metre uzunluğunda bir çalışma yapılacak. İçinde yeşil alanların, çocuk parklarının, kent mobilyalarının ve sosyal donatı alanlarının bulunacağı, modern led aydınlatmalarla ışıklandırılmış yeni bir sahil şeridini daha Çiftlikköy’e kazandırılmış olacak

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler

Yalova/Merkez
Anadolu Eczanesi
0 226 814 40 97
Süleymanbey MahFırın Sok.No.28/B Merkez/Yalova


Yalova/Merkez
Ataş Eczanesi
0 226 814 28 12
Bahçelievler Mah.Fatih Cad.No67/A Merkez/Yalova


Yalova/Altınova
Simge Eczanesi
0 226 463 14 85
Denizgören Mah. 85. Sok.No.16  Subaşı Altınova /Yalova


Yalova/Armutlu
Arda Eczanesi
0 226 531 28 96
Karşıyaka Mah. Okul Cad.No.4-2 Armutlu/Yalova


Yalova/Çınarcık
Çınarcık Eczanesi
0 226 245 16 49
Harmanlar Mah. Vali Akı Cad.No.3/C Çınarcık/Yalova


Yalova/Çiftlikköy
Şifa Eczanesi
0 226 352 97 95
Sahil Mah. Şevket Yılmaz Cad.No.1/19 Çiftlikköy/Yalova