KORU, GELİŞEREK GÜZELLEŞİYOR

Yaz sezonu öncesinde koru sahilleri ve kumsallarını elden geçiren Belediye ekipleri, sahile yaptıkları gezi yoluyla Koru halkı günün yorgunluğunu Koru sahillerinde atıyor. Son yıllarda yaptığı çıkışla adından Turizm beldesi olarak söz ettiren Koru beldesinde sahil bandında yeşil alan, spor ve çocuk oyun parklarının sayısını da arttırıyor.

Koru Belediyesi sahil bandına son olarak gençlerin rahatça spor yapabileceği çim futbol sahası yapımına başladı. Yeşil alanların yoğun olduğu ve Yalova bölgesinin en uzun kumsallarına sahip olan ve borcu bulunmayan belediyelerin başında gelen Koru Belediyesi beldede sosyal tesislere bir sağlık ocağı yapımına devam ederken, önümüzdeki günlerde de Cumhuriyet mahallesine bir Cem Evinin temelini atacak.

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, Hacı Bektaş-ı Veli Anadolu Kültür Vakfı Çınarcık Şube Başkanı Ali Musa Doğan ve Yönetim kurul üyeleri ile bir araya gelerek Koru Belediyesinin öncülüğünde önümüzdeki günlerde Koru belediyesi tarafından temeli atılacak ve Çınarcık belediyesinin de katkılarıyla yapılacak olan Cem Evinin alt yapı çalışmalarını görüştüler. Koru Cem evinin 2022 yılında tamamlanacağı ve STK destekleriyle imece usuluyle tamamlanacağı ifade edildi.

Koru Beldesinde geçtiğimiz yıllarda yapılan ve Çınarcık ilçesini birbirine bağlayan sahil yolunun hayata geçmesiyle birlikte Koru Beldesi tatilcilerin tercih ettiği yerleşim yerlerinden biri oluyor.

Geçtiğimiz dönemlerde bir çok önemli sosyal projeyi hayata geçiren Koru Belediyesi pandemi döneminde de uygulamaya koyduğu projelerle dikkat çekmişti.

Koru Belediye Başkanı Kamil Yaman, Amaçlarının Koru beldesini çağdaş bir yerleşim yeri olarak Marmara bölgesinde örnek bir yer yapmak olduğunu  belerterek " Önce insan ilkesiyle yaptıklarımız ve yapacaklarımız sosyal belediyecilik anlayışını geliştirmektedir," diyerek Koru'da çalışmalarının aralıksız olarak devam edeceğini söyledi.

İşte O Anlar ve Ayrıntılar 

 

koru

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler

Yalova/Merkez
Arzu Eczanesi
0 226 814 28 99
Rüstempaşa Mah. Cumhuriyet Cad.No.76/A  Merkez /Yalova


Yalova/Merkez
Haliloğlu Eczanesi
0 226 502 07 27
İsmetpaşa Mah.125 Sok.No.28 Merkez/Yalova


Yalova/Altınova
Tuğçe Eczanesi
0 226 461 21 22
Hürriyet Mah.Bağdat Cad.No.32/3 Altınova/Yalova


Yalova/Armutlu
Arda Eczanesi
0 226 531 28 96
Karşıyaka Mah. Okul Cad.No.4-2 Armutlu/Yalova


Yalova/Çınarcık
Çınarcık Eczanesi
0 226 245 16 49
Harmanlar Mah. Vali Akı Cad.No.3/C Çınarcık/Yalova


Yalova/Çiftlikköy
Ercan Eczanesi
0 226 503 04 95
Mehmet Akif Ersoy Mah. Kahraman So. No.19/8 Çiftlikköy/Yalova