MHP, ÜLKÜ OCAKLARINDAN TÜRKEŞ ANMASI

MHP Yalova İl Başkanı Namık Öz'un ve il yöneticilerin katılımıyla Yalova Ülkü Ocakları'nın düzenlediği etkinliklerle MHP Kurucu Lideri Alpaslan Türkeş ölüm yıldönümünde anıldı.

Yalova Ülkü Ocakları, 4 Nisan Başbuğ Alparslan Türkeş’in vefat Günü sebebi ile bir dizi etkinlik gerçekleştirerek Başbuğ Alparslan Türkeş’i vefatının 24. Senesinde andı.

Yalova Ülkü Ocaklarından yapılan açıklamada "24 yıl önce aramızdan ayrılarak ebediyete intikal eden, MHP Kurucu Lideri, Türk siyasetinin ölümsüz ismi, devlet adamı Başbuğ Alparslan Türkeş vefatının sene-i devriyesinde bir dizi etkinlik ile anıldı.Yalova Ülkü Ocakları orta öğretim teşkilat birimi, Yalova’da bulunan Alparslan Türkeş Hatıra Ormanı’nda bakım, onarım,temizlik çalışması yaparak, ayrıca fidan dikimi gerçekleştirdi. Genç Ülkü fidanları, doğanın önemine vurgu yaparken yeşil memleket, temiz gelecek sloganıyla çalışmalarını devam ettirecekler" denildi

Başbuğ Türkeş’i anma etkinlikleri kapsamında Yalova Ülkü Ocakları teşkilat mensupları tarafından, Cuma namazı akabinde Yalova Merkez Camii’nde vatandaşlara tatlı ikram edildi. İkramlara teşekkür eden Yalovalılar, Başbuğ’u rahmet ve dualarla andılar. Etkinlikliklerin son aşaması olarak Başbuğ Türkeş’in vefatının sene-i devriyesi sebebiyle Kur’an-ı Kerim tilaveti gerçekleştirdi.

Yenilenen ve tadilat çalışmaları tamamlanan Yalova Ülkü Ocakları İl Başkanlığı’ndaki Kur’an-ı Kerim tilavetinde temizlik-maske-mesafe kurallarına özen gösterildi. Başbuğ, Yalova Ülkü Ocakları’nda rahmet,minnet ve dualarla anılırken, Ülkücüler Başbuğ’a duydukları özlemlerini dile getirdiler.

Yalova Ülkü Ocakları Başkanı Bora Tanaçan yaptığı açıklamada, Yıllar geçse de duydukları üzüntü ve özlemin katlanarak arttığını dile getirirken, “ Cennet Mekan Başbuğumuz Alparslan Türkeş’i vefatının yıl dönümünde bir dizi etkinlik ile andık. Kendisi Türk siyasi tarihine damga vurmuş, devlet adamı olmanın ne demek olduğunu dünden bugüne ziyadesiyle göstermiştir. Fikirlerine,mirasına sahip çıkmak ve daha da ileri götürmek bizim için kutlu bir yolculuk. Hayalimiz Başbuğumuzun izinde, Milliyetçi ,Milli bir Türkiye, çağın ilerisinde bir memleket. Başbuğumuz Alparslan TÜRKEŞ ve bu kutlu dava yolunda şehadete eren tüm şehitlerimizi rahmet,minnet ve dualar ile anıyorum” ifadelerini kullandı

 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Yalova Nöbetçi Eczaneler

Yalova/Merkez
Bayrak Eczanesi
0 226 814 98 03
Süleymanbey Mah. Yalı Cad.No.12/A  Merkez /Yalova


Yalova/Merkez
Zeynep Eczanesi
0 226 811 20 11
Fevzi Çakmak Mah.Cumhuriyet Cad.No.53/B Merkez/Yalova


Yalova/Altınova
Defne Eczanesi
0 226 462 92 30
Kaytazdere Merkez Mah. Devlet Karayolu Cad.No.134/C  Kaytazdere Altınova /Yalova


Yalova/Armutlu
Arda Eczanesi
0 226 531 28 96
Karşıyaka Mah. Okul Cad.No.4-2 Armutlu/Yalova


Yalova/Çınarcık
Işıl Eczanesi
0 226 245 28 79
Taşliman Mah. Ahmet Sügün Cad.No. Yonca Apt.No. 26 Çınarcık/Yalova


Yalova/Çiftlikköy
Şifa Eczanesi
0 226 352 97 95
Sahil Mah. Şevket Yılmaz Cad.No.1/19 Çiftlikköy/Yalova